Trening umiejętności rodzicielskich dla rodziców dzieci szkolnych (7-11)

Być rodzicem, o którym Twoje dziecko marzy, czyli trening umiejętności rodzicielskich dla rodziców dzieci szkolnych (7-11)

Mama z córką odrabia lekcje

Zastanawiasz się, jak okres dzieciństwa wpływa na rozwój Twojego dziecka? Chcesz dowiedzieć się, jak możesz mu pomóc poznawać świat i samego siebie? Pragniesz być dobrym rodzicem, jednocześnie nie rezygnując z własnych potrzeb? Jeżeli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś „tak”, to ten trening jest dla Ciebie!

Tematy zajęć:

Etapy dzieciństwa, czyli jak przebiega rozwój dziecka?

Dzieciństwo to najważniejszy okres dla rozwoju człowieka. To właśnie wtedy kształtuje się osobowość i poczucie własnej wartości. Będąc rodzicem, warto wiedzieć, jakie zachowania są typowe dla danego wieku dziecka. Podczas spotkania dowiesz się, czym charakteryzując się poszczególne etapy rozwoju w okresie dzieciństwa.

Język rodzicielski czyli jak rozmawiać z dzieckiem?

Rozmowa z dzieckiem to podstawowy warunek jego harmonijnego rozwoju. Dlatego tak ważne jest, aby robić to z uwagą i szacunkiem. Podczas spotkania dowiesz się, jak stworzyć dla dziecka przestrzeń do rozwoju, poznawania świata i budowania bliskości poprzez odpowiednią komunikację.

Szczęśliwy rodzic-szczęśliwe dziecko

Bycie dobrym rodzicem, to nie tylko dbanie o dziecko, ale również o siebie. Twój stan emocjonalny i samopoczucie
bezpośrednio wpływa na twoją pociechę, dlatego tak ważne jest, aby umieć zadbać o siebie. Podczas spotkania dowiesz się, jak dbać o dziecko, nie zapominając przy tym o własnych potrzebach.

Początek: Poniedziałek, 04.04.2022
Koniec: Poniedziałek, 25.04.2022
Czas trwania: 3x2h 16:30-18:30
Gdzie: Online

Warunek przystąpienia:

Mieszkańcy/osoby uczące się/pracujące na obszarze gmin: Swarzędz, Czerwonak, Kleszczewo, Kostrzyn, Kórnik, Murowana Goślina, Pobiedziska.

Aby się zgłosić przejdź na stronę Szkoły Radzenia Sobie  Bliżej Ciebie!