Otwórz się na pomoc – zagraj w grę interaktywną!

Zagraj w jedną z trzech przygotowanych gier interaktywnych!

Otwórz się na pomoc w Sieci
Zalogujesz się do życia, nim będzie za późno?

Projekt „Otwórz się na pomoc” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i Internetu.

Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek. 

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia.

To, jak zakończy się ta historia, zależy więc tylko od Ciebie.

W projekcie „Otwórz się na pomoc” przygotowaliśmy także specjalną sekcję „Prawdziwe historie”, w której przedstawiamy historie dzieci borykających się z problemami m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji, uzależnienia od alkoholu, a także część poświęconą problemowi zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu.

Jako zespół przygotowujący ten projekt wierzymy, że pomoże wielu dzieciom, a także rodzicom zmierzyć się z problemem uzależnień.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym Partnerom. Bez Was nie udałoby się nam zrealizować tego projektu.

Wejdź do gry


Otwórz się na pomoc Umiar
Powiesz dość alkoholowi, nim przekroczysz granicę?

Projekt „Otwórz się na pomoc” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia młodzieży od alkoholu. 

Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek.   

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Bartka – 18-latka, który musi się zmierzyć z rozwijającym problemem alkoholowym. Bohater filmu dopiero co wkroczył w pełnoletniość i myśli, że jest już bardzo dorosły. Ze swoją dziewczyną Anią oraz kolegą Krisem ostro imprezują, udowadniając wszystkim naokoło, że są już bardzo dorośli. Upadkowi Bartka przygląda się Konrad – to jego najlepszy przyjaciel, z którym zna się od piaskownicy. Trzymają się razem na dobre i złe, choć jego relacja z przyjacielem w ostatnim czasie uległa pogorszeniu. 

Czy Bartek powie dość alkoholowi, nim będzie za późno? To, jak zakończy się ta historia, zależy tylko od Ciebie.   

W projekcie „Otwórz się na pomoc” przygotowaliśmy także specjalną sekcję „Prawdziwe historie”, w której przedstawiamy historie nastolatków borykających się z problemem alkoholowym.  

Jako zespół przygotowujący ten projekt wierzymy, że pomoże wielu nastolatkom, a także ich rodzicom zmierzyć się z problemem uzależnień.  

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym Partnerom. Bez Was nie udałoby się nam zrealizować tego projektu. 

Wejdź do gry


Otwórz się na pomoc Przemoc
Przeciwstaw się przemocy i żyj bez bez strachu

Projekt “Otwórz się na pomoc – przemoc” to interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką – Mają Pisarek.

Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest około 5-7 minutowy interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Zadaniem widzów projektu jest pokierowanie losem Antosi – 12 letniej dziewczynki, która zmaga się z problemem przemocy rówieśniczej.

Antosia od pewnego czasu jest prześladowana przez kolegów i koleżanki z klasy. Czy poradzi sobie z tym problemem i zgłosi się po pomoc? To zależy od decyzji podjętych przez widzów w filmie. A tych w filmie nie brakuje. Każdy podjęty wybór wpływa na los naszej bohaterki. Jedne wybory przybliżają Antosię do rozwiązania problemu przemocy, inne je od niej oddalają. W projekcie przewidziano cztery możliwe zakończenia. Każde z nich zostało skomentowane przez Maję Pisarek.

W projekcie „Otwórz się na pomoc” przygotowaliśmy także specjalną sekcję „Prawdziwe historie”, w której przedstawiamy historie nastolatków borykających się z problemem przemocy rówieśniczej.

Jako zespół przygotowujący ten projekt wierzymy, że pomoże wielu nastolatkom, a także ich rodzicom zmierzyć się z problemem agresji wśród młodzieży.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym Partnerom. Bez Was nie udałoby się nam zrealizować tego projektu.

Wejdź do gry